468 reklam yeri

Hollanda Türk Bayan Arkadaş bulma ilanları, hollanda da türk erkek arkadaş arıyorum, erkeğin bayan arkadaş arıyorum diyenler haydi şimdi doğru kişiyi bulma zamanı! vakit kaybetmeden yeni arkadaşlıklar için sitemize ilan bırakın.
Telefon ve msn adresiniz ile doğru kişiyi bulabilirsiniz.

Türkiye hasretiyle gurbet ellerde çalışmaya giden vatandaşlarımız için elit, seviyeli arkadaşlık arayanlar için hazırlamış olduğumuz ilan sitemizde sadece kendinizi tanıtıp işinize gücünüze bakabileceksiniz.
Hollanda ismi aslında sadece ülkenin kuzeybatı kısmından Birleşik Hollanda Krallığı’nın en önemli eyaleti olan Hollanda Eyaleti’nden gelmektedir. Kısaca Hollanda olarak adlandırılmaktadır. 19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren bu eyalet iki ayrı eyalete bölünmüştür: Kuzey Hollanda (Başkent: Haarlem) ve Güney Hollanda (Başkent Lahey: Den Haag). Hollandaca’da “Hollanda” ifadesi sadece bu iki eyalet için kullanılır.

Hollanda’nın dışındaki ülkelerde Hollandalılar genellikle “Hollandalı” olarak adlandırılırlar ve Hollanda turizm endüstrisi ve diğer endüstriler de ülkelerini “Hollanda” olarak pazarlamaktadırlar (hem İngilizce’de, hem de Almanca’da). Hollanda eyaletinden gelmeyen Hollandalılar, ismi veren bölge olan Hollanda’nın ülkenin geri kalan bölümlerinde herkes tarafından sevilmediği için, “Nederland” için “Hollanda” adına ve “Nederlander” için “Hollandalı” adına belli bir antipati beslemektedirler.

İngilizce “Dutch” adı, “duutsc” gibi Orta Hollanda biçimlerinden ortaya çıkmıştır. “duutcs” ve “dietsc” gibi Orta Hollanda biçimleri halk arasında konuşulan lehçelerin adlarıdır ve bu lehçelerin, yönetimin, bilimin ve kilisenin dili olan Latince’dan ayırd edilmesine yaramışlardır. “Dutch” ve “duutsc” biçimleri Almanca bir kelime olan “deutsch” ile bağlantılıdır, aynı kökenden gelir.

Dünya’nın her yerinden ziyaret edip not bırakan bay ve bayanlarla tanışıp ciddi bir arkadaşlık kurmak için sizde msn adresinizi, telefon numaranızı bırakarak yeni bir aşka yelken açabilirsiniz.
Bende Hollanda’dan bayan arkadaş bulup gurbete gidip hayatımı birleştirmek istiyorum diyen erkekler ücretsiz ilan sitemiz aracılığıyla ruh ikinizi bulup bir yuva kurabilirsiniz.

Diğer ilanlar

 • den haag arkadas bulma sitesi
 • hollanda arkadaş bul
 • arkadaslik yeni tanismak sitesi ilani
 • hollandada dullar sitesi
 • hollandada turk bay arkadas
 • hollandada turk bayan erkek ariyor
 • hollandada turk bayanan erkek ariyor
 • hollandada yaşayan türk kadınları tanışma sitesi
 • hollandada YAŞIYAN BAYAN ARKASAŞ ARIYORUM
 • nederland tanisma arkadaslik
Kategori: Hollanda Arkadaşlık sitesi
Etiketler:, ,


7 Yorum Yapılmış.

 1. demir diyor ki:

  ben seviyeli kendini bilen bir bayanla tanişmak istiyorum yaşi 20nin üzerinde olmalı sevgi saygılarımla

 2. Murat aslan diyor ki:

  Slm ben murat olgun özgür mesaj arkadaşı bayan arıyorum. 53742942xx

 3. elman diyor ki:

  tum turk arkadaslik ariyorum

 4. Sonturk diyor ki:

  Slm, Ben ciddi ve seviyeli tarih bilgisi ve kulturden yoksun olmayan birini tanimak isterim saygilar.

 5. sedat diyor ki:

  ben sedat izmirde yaşıyom yaşım29 bayan arkadaş arıyorum dulda olabilir 055336144**

 6. murat diyor ki:

  ben murat bayan arkadaş arıyorum yaşım 35 memleket
  balıkesir

 7. yaliniz diyor ki:

  uzun zamandir hollanda yasiyan biriyim yasima uygun ileriye yonelik hollandad yasiyan bir bayanla tanismak isdiyom ilgilenen baynlar msn 06**yaliniz**@live.nl telafonum 0615926** 40-50 yas araligi bayanlardan bekliyom yasim 51